ZDRAVÉ ČÍTANIE

 • Histamín

  Histamín
  Histamínová intolerancia nie je alergia, ako sa môže z príznakov veľa-krát zdať. Ide o precitlivenosť na histamín. Histamín vzniká bakteriálnym odbúraním aminokyseliny histidínu. Prirodzene sa vyskytuje v ľudskom organizme a jeho účinky sa prejavujú pri alergických reakciách, keď sa uvoľňuje vo veľkom množstve. Má veľmi dôležitú úlohu pri imunitných, obranných a regulačných reakciách.
  Čítať
 • Kto stojí za našimi produktmi?

  Ing. Peter Szalay
  Za receptúrou našich produktov stojí skúsený biochemik Peter Szalay. „Ovplyvňovanie zmeny vytvára budúcnosť“, je heslo, ktoré sa snaží aplikovať aj v ľudskom zdraví. Nečakať na to, kým nás choroba prinúti reagovať na jej príznaky, ale urobiť riadené zmeny vo vnútornom (chemickom) prostredí človeka v predstihu tak, aby sa zlepšili jeho výhliadky do budúcnosti, alebo súčasný zdravotný stav. A práve preto vznikli produkty ioy, ktoré vášmu zdraviu efektívne dopomôžu.
  Čítať
 • Menopauza

  Menopauza ioy
  V určitom momente ženy prichádza obdobie menopauzy. Definícia menopauzy hovorí o tom, že je to obdobie bez menštruácie po dobu jedného roka a tým pádom aj koniec reprodukčného veku ženy. Kedy sa menopauza začína, koľko trvá, čo je to perimenopauza a postmenopauza.
  Čítať
 • Da Vinciho kód nadváhy

  Da Vinciho kód nadváhy
  Je naivné si myslieť, že nadbytok tuku je možné vyriešiť jednoducho podľa rovnice: menej energie (kalórií) prijať a viac energie vydať (cvičenie). To, čo zjeme naše bunky spotrebujú na to, aby vôbec boli alebo ako palivo fyzickej aktivity.
  Čítať