ioy. MOVE ON + ioy. BOOST

Život je ako jazda na bicykli. Na udržanie rovnováhy sa musíte neustále pohybovať.

to najlešie pre vaše zdravie

Hlavné zdravotné účinky

Pohyb náš každodenný

Život je ako jazda na bicykli, aby ste udržali rovnováhu, musíte sa neustále pohybovať. Čím viac sme aktívny, tým viac by sme sa mali starať o výživu našich kĺbov aby sme si vedeli pohyb bez bolesti vychutnávať čo najdlhšie.

Prevencia je základ

Predchádzanie možných prejavov zápalových procesov pohybového aparátu a následných prejavov bolesti je možné vyživovaním spojivového tkaniva, kĺbov a kostí. 

Ak už to bolí, nech to bolí menej

Bolesti po operáciách alebo úrazoch pohybového aparátu nie je pre veľa z nás neznámy pojem. Tu je dôležitá kvalitná výživa ktorá zrýchľuje regeneráciu, podporuje tvorbu svalového tkaniva a obnovuje spojivové tkanivo aby sme sa vedeli čo najskôr vrátiť k plnohodnotného životu.

Nápoj ioy. MOVE ON obsahuje najvyšší podiel kyseliny hyaulurónovej na dennú dávku na trhu. V kombinácii s kapsulami ioy. BOOST zmierňuje zápal poškodzujúci spojivové tkanivá a potláča chronickú bolesť kĺbov. Zvyšuje flexibilitu kĺbov. Podporuje prevenciu a liečbu reumatoidnej artritídy a osteoartritídy a zmierňuje príznaky osteoporózy. Prispieva tiež k udržaniu zdravých kostí. Je vynikajúci pre všetkých športovcov, starších a pre kohokoľvek s aktívnym životným štýlom.

Zdravotné účinky

 • pomáha liečiť prejavy biologického plynutia času - zhoršená pohyblivosť, bolesť chrbta, svalov a kĺbov.
 • podporuje správnu mineralizáciu kosti a súčasne účinkuje proti jej odbúraniu
 • zvyšuje pevnosť a zlepšuje zdravie kostí (OSTEOPORÓZA – úbytok kostnej hmoty spôsobený vekom, užívaním kortikoidov alebo ochorením štítnej žľazy)
 • vďaka zvýšenému prísunu hydrolyzovaných kolagénových peptidov typu I, II a III majú fibroblasty a chondrocyty hojivý účinok na mäkké spojivové tkanivo, kĺby a kosti.
 • zmierňuje zápal poškodzujúci spojivové tkanivá
 • zlepšuje zdravie a odolnosť chrupaviek, šliach a väzív
 • zrýchľuje regeneráciu po úrazoch a operáciách
 • potláča zápal, stimuluje obnovu matrice spojivového tkaniva a jeho stabilitu (tvorbu elastínu, novotvorbu a sieťovanie kolagénu)
 • potláča chronickú bolesť kĺbov (ARTRÓZA)
 • podporuje tvorbu svalového tkanivaobnovuje biele spojivové tkanivo (FASCIA – púzdro svalu, prechádzajúce do väziva, ktoré vrastá do šliach svalu a zabraňujú jeho presileniu ale pretrhnutiu)

„Život je ako jazda na bicykli. Na udržanie rovnováhy sa musíte neustále pohybovať.“

our finest product

Čo sú to biologicky aktívne látky a kolagénové peptidy?

Bioaktívne zlúčeniny majú v tele účinky, ktoré podporujú dobrú zdravotnú kondíciu. Medzi bioaktívne zlúčeniny patria napríklad lykopén, resveratrol, lignan, taníny a indoly. Kolagénové peptidy sú veľmi malé kúsky bielkovín zo živočíšneho kolagénu. Kolagén je jedným z materiálov, ktoré tvoria chrupavky, kosti a kožu. Kolagénové peptidy sa používajú v najmä v procese spomalenia starnutia pokožky a osteoartróze. Používajú sa aj pri osteoporóze, lámavých nechtoch, svalovej sile a na mnohé iné účely, avšak na tieto existujú aj vedecké štúdie.

ioy. dôverujú:

Patrícia Molnárová Turiničová

Autorka kuchárských kníh o histamínovéj intolerancií

Volám sa Patrícia, som autorkou blogu hitjezdravozit.sk a autorkou rovnomennej kuchárskej knihy. V roku 2015 mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu. Hoci sa za tie roky môj zdravotný stav stabilizoval, zdravé črevo považujem za základ celkového zdravia človeka. A práve preto si moje srdce získala akáciová vláknina Good Gut. Nehovoriac o quercetine BOOST - žltom "must have" každého histaminika. Som rada, že mi do cesty prišlo IOY, pretože kvalita ich produktov a ľudský, priam až familiárny, prístup k zákazníkovi sú v dnešnej dobe už len zriedka vídané. www.hitjezdravozit.sk

Rehab Klinik

Fyzioterapeutická klinika v Bratislave


Všetky pomôcky majú osvedčené účinky pri správnom používaní. Naši špičkoví fyzioterapeuti dokážu odporučiť produkty na mieru, ktoré budú pre pacienta najvhodnejšie. Pozorujeme spolu s našimi pacientmi výborné pokroky počas užívania daných produktov.

Nina Peráčková

Healthy & Lifestyle EDITOR @elleczech
FOUNDER of @thenolimitsgym 

ioy.sk je moja veľká srdcovka. Po rokoch trápenia mám konečne zdravý žalúdok a ioy.sk rada odporúčam mojim klientom, priateľom i rodine. Tieto produkty a skvelý biochemik Peter Szalay vyriešili to, čo roky bolo pre mňa trápením. Kvalita produktov a osobitý prístup je presne to, čo v dnešnej dobe nájdete málokde, ale v ioy.sk áno. Ďakujem za pomoc.

Ďalšie zložky:

HOVÄDZIE KOLAGÉNOVÉ PEPTIDY TYP I A III

Až 90% všetkého kolagénu v ľudskom tele tvorí kolagén prvého typu. Nachádza sa prevažne v kostiach, šľachách, pokožke a zuboch, preto má širokospektrálne využitie: používa sa pri výrobe potravinových doplnkov využívajúcich kostné tkanivo pri liečbe osteoporózy, ale i pri výrobe kozmetických prípravkov proti starnutiu pokožky. Vďaka jeho pružnosti, vstrebateľnosti a nulovej toxicite je výborným nositeľom liečiv a stimulujúcich látok. Kolagén tretieho typu je svojim zložením veľmi podobný kolagénu typu I. Starnutím telo stráca značné množstvo kolagénu tohto typu, a preto sa nachádza najmä v mladom tkanive.

METYLSULFONYLMETÁN (MSM) 

METYLSULFONYLMETÁN (MSM) je organická forma síry, ktorá sa nachádza v živých organizmoch. Po vápniku a fosfore je síra tretím najviac zastúpeným prvkom v tele. Nedostatok tejto zlúčeniny môže spôsobovať mnohé komplikácie. Ak pociťujete stratu pohyblivosti alebo opuchy končatín, dôvodom môže byť práve nízka hladina síry. Vlasy aj nechty sú zložené z keratínu, ktorý má vysoký obsah síry. Pri jej nedostatku býva koža suchá a popraskaná, nechty a vlasy sa štiepia a lámu. Bez určitej hladiny MSM telo nedokáže vytvárať nové zdravé bunky. Nie je schopné obnovovať a regenerovať poškodené tkanivo. MSM prispieva k zvláčňovaniu vnútorných väzivových a chrupavkových tkanív. Tie sú vďaka tomu pružnejšie a odolnejšie. 

GLUKOZAMÍN

GLUKOZAMÍN stimuluje tvorbu chrupavky, ktorá je nevyhnutná pre opravu kĺbov. Na zvieracích modeloch má perorálny glukozamínsulfát priaznivý účinok na zápal, mechanickú artritídu a imunologicky reaktívnu artritídu, aj keď oveľa menej ako indometacín a iné podobné lieky. Glukozamín sa niekedy používa v kombinácii s chondroitín sulfátom na liečbu artritídy. Chondroitín sulfát sa nachádza aj v chrupavke. Chondroitín sulfát údajne udržuje viskozitu v kĺboch, stimuluje mechanizmy opravy chrupavky a inhibuje enzýmy, ktoré chrupavku štiepia.

CHONDROITÍN

CHONDROITÍN je molekula s najväčším podielom v zmesi glykozamínoglykánov, ktoré vytvárajú v kostnej chrupavke hmotu pre uloženie kolagénových vlákien. Je tvorený v chondrocytoch – bunkách, ktoré sú súčasťou chrupavky. Vekom klesá jeho tvorba a stúpa jeho odbúravanie. Aj preto býva jednou z hlavných zložiek SYSADOA (Symptomatic Slow Acting Drug of Osteoarthrosis) – symptomaticky pomaly pôsobiace látky, ktoré sa využívajú v modernej liečbe osteoartrózy. Účinok sa prejavuje už po 4 – 6 týždňoch a pretrváva asi 2 – 3 mesiace po vysadení. Zadržiava vodu a zvyšuje tvorbu proteoglykánov, kolagénu a kyseliny hyalurónovej v chrupavke, inhibuje aktivitu enzýmov, ktoré chrupavku rozkladajú oboma mechanizmami navracia chrupavke elasticitu a pomáha udržiavať jej mechanické aj funkčné vlastnosti, má protizápalový účinok – zmierňuje bolesť pri artróze, zlepšuje funkcie a pohyblivosť kĺbov, pomáha predchádzať artróze, spomaľuje alebo až zastavuje jej priebeh.

HOVÄDZIE KOLAGÉNOVÉ PEPTIDY TYP II

Kolagén II. typu je zastúpený predovšetkým v chrupavke, kde tvorí približne 50% celkového objemu. Nachádza sa aj v očnej rohovke a sklovci. Využíva sa v tkanivovom inžinierstve, kde slúži ako pletivo. Spolu s kolagénom I. typu je z hľadiska využiteľnosti pre pohybový aparát najdôležitejší.  

KYSELINA HYALURÓNOVÁ 

KYSELINA HYALURÓNOVÁ (hyaluronan) je špeciálny glykozaminoglykán, ktorý sa skladá z dlhého reťazca opakovaných disacharidov a neobsahuje bielkoviny. Obsahuje až 25 000 jednotiek disacharidov, Takáto štruktúra zaberá veľký objem v tkanive, vďaka čomu dokáže zadržať veľké množstvo vody. Zhluk proteoglykánov zosieťovaný s hyaluronanom vytvára megakomplexy, ktoré sú obsiahnuté v chrupavke. Zadržiavajú veľké množstvo vody a pomáhajú chrupavke odolávať stlačeniu. Kyselina hyalurónová vykazuje mechanický aj chemický účinok na aktiváciu metabolizmu chrupavky. Vďaka unikátnej vlastnosti zadržiavať vodu je kyselina hyalurónová klúčová pre udržanie vlhkosti v derme, čím jej vracia elasticitu.

VITAMÍN C

VITAMÍN C (kyselina L-askorbová) je vo vode rozpustný antioxidant, nevyhnutný pre správnu funkciu enzýmov. Významne zlepšuje funkcie imunitného systému, vrátane antibakteriálnej aktivity (aktivácia buniek – prirodzených zabijakov; neutrofilov, lymfocytov a fagocytov ako aj celková odolnosť bunky). Zvyšuje rozmnožovanie fibroblastov a syntézu kolagénového proteínu. Hrá dôležitú úlohu v syntéze neurotransmitera norepinefrín. Neurotransmitery sú kritické pre mozgové funkcie a tiež ovplyvňujú tvorbu nálady. Nižšia ako optimálna dostupnosť vitamínu C je spojená s obezitou, poškodzuje cievy (infarkt, riadenie krvného tlaku), môže zhoršiť zdravie pokožky alebo sliznice. Závisí od neho (tvorba karnitínu) miera b-oxidácie mastných kyselín. Jeho nedostatok prispieva k pocitu únavy a vyčerpanosti.

VITAMÍN K2

VITAMÍN K2 Napomáha mineralizácii kostí – aj v zrelom veku, čistí cievy, chráni pred kardiovaskulárnymi i onkologickými ochoreniami. Pôvodne sa predpokladalo, že v tuku rozpustný vitamín K2 je len jednou z foriem vitamínu K. Posledné výskumy však ukázali, že má v našom organizme jedinečnú biologickú „sólo” funkciu a tou je vychytávanie vápnika z extracelulárneho priestoru a jeho viazanie do kostí. A nielen to... Odborníci upozornili tiež na jeho dôležitú úlohu v metabolizme proteínovej cievnej steny a pri kontrole bunečného rastu.

ZINOK

ZINOK je nutrične esenciálny minerál. Hrá dôležitú úlohu v raste a vývoji, imunitných funkciách, pri tvorbe bielkovín a ich správnej funkcii (hormóny), v riadení komunikácie medzi bunkami mozgu, videní, rozmnožovaní a črevnom transporte iónov. Je kritický pre funkčnosť biologických membrán, tvorbu energie a pre zdravú mikrobiotu. Nedostatok je spojený s kožnými prejavmi, ochoreniami tráviaceho ústrojenstva, môže poškodiť kosť a zhoršuje proti-rakovinový dohľad imunitného systému.

SELÉN

SELÉN je nutrične esenciálny minerál, nevyhnutný pre bunkovú redoxnú (pro-oxidačnú / antioxidačnú) rovnováhu, normálnu funkciu mozgu, tyroidnú aktivitu. Ovplyvňuje aktiváciu (auto)imunity, obranné správanie sa bunky vo väzbe na autoimunitné/ chronické zápalové ochorenia (najmä rakovina), alergie a účinnosť odpovede na vírusové infekcie. Jeho nedostatok zhoršuje produkciu a dozrievanie kolagénu.

VITAMÍN D

VITAMÍN D kalcitriol (1α, 25-dihydroxycholekalciferol) je neurosteroidný hormón, zodpovedný za väčšinu fyziologických účinkov vitamínu D. Cez väzbu na vitamin D receptor (VDR) reguluje až 1 250 génov. Riadi rovnovážny stav vápnika a fosforu, mineralizáciu kosti a funkciu svalu. Ovplyvňuje štruktúru a chémiu mozgu (starnutie) a formuje správanie. Je dôležitý regulátor zápalovej reakcie, (auto)imunitných funkcií, životného cyklu bunky (rakovina), génov, ktoré majú vzťah k dlhovekosti, funkcii inzulínu, obsahu tuku v tele a riadeniu krvného tlaku. Jeho nedostatok poškodzuje rovnovážny stav (funkčnosť) zinku. Nedostatok horčíka zhoršuje funkciu vitamínu D. 

FOTOGALÉRIA

Section
Drop element here!

POVEDALI O NÁS

Referencie z instagramu:

Často kladené otázky:

Objednajte si teraz:

 • jednodňová dávka oboch produktov za 2,66 Euro
 • doručenie do 1 pracovného dňa v Bratislave
 • doprava ZADARMO
 • 30 dní na vrátenie tovaru