ioy. GOOD MOOD + ioy. MENOPAUSE

DAJTE PAUZU PRÍZNAKOM MENOPAUZY

to najlepšie pre vaše zdravie

Hlavné zdravotné účinky

Komplexný support počas prechodu

V období menopauzy sa čoraz viac rozpadá harmónia odozvy tela na účinok pohlavných hormónov. Úbytok estrogénu zhoršuje termoreguláciu a funkciu neurotransmiterov, zvlášť serotonínu. Výsledkom sú návaly horúčavy, nočné potenie, poruchy spánku, atrofia vagíny, bolestivé prejavy pohybového aparátu, úbytok kosti a zvýšené riziko rakoviny. Klesá schopnosť efektívne vykonávať činnosti (pamäť, myslenie, pozornosť, schopnosť riešiť problémy). Aj toto rieši ioy. MENOPAUSE. 

Dajte pauzu menopauze

Hormonálne zmeny nálad je takmer nemožné korigovať, pocit beznádeje a neustála nervozita neprospieva nášmu duševnému zdraviu. S ioy. MENOPAUSE dáte príznakom menopauzy totálnu pauzu. 

Cíťte sa opäť vo svojej koži

Vráťte sa ku každodenným aktivitám vo vašom živote bez obmedzení. Prechod je len obdobie, nie koniec, prejdite ho s gráciou a bez väčšej ujmy na fyzickom či duševnom zdraví.

DDajte pauzu nepríjemným príznakom menopauzy. Nápoj ioy. GOOD MOOD v kombinácii s kapsulami ioy. MENOPAUSE účinne pomáha pri hormonálnych výkyvoch, podporuje psychickú pohodu žien v menopauze aa peri-menopauze. Ako sa mení naše telo, menia sa aj naše výživové potreby. Získajte cielenú podporu vďaka nášmu produktu, ktorý obsahuje prvotriedne, biologicky dostupné živiny, špeciálne vybraté pre ich synergickú schopnosť pomáhať a posilňovať ženský organizmus v období, keď najviac potrebuje rovnováhu. Je vedecky vyvinutý tak, aby poskytoval optimálnu rovnováhu vitamínov a minerálov spolu so sójovými izoflavónmi a aktívnymi rastlinnými látkami. Každá kapsula kombinuje zložky, ktoré sú často dostupné len samostatne, a je určená na boj proti viacerým účinkom menopauzy a perimenopauzy, ako sú zmeny nálady, vyčerpanie, návaly horúčavy, narušený spánok, ochabnutá pokožka, slabé kosti, metabolické zmeny (vrátane možného nárastu hmotnosti), suchosť a nízke libido. Prípravok poskytuje ženám upokojujúcu podporu pri prekonávaní týchto výkyvov.

Zdravotné účinky

 • blokovanie účinku v tkanivách reprodukčných orgánov pomáha znižovať riziko rakovín závislých od účinku hormónov (prsník, maternica, prostata).
 • znižuje riziko rakovín závislých od účinku hormónov
 • pomáha zlepšovať pamäť, pozornosť 
 • zmierňuje návaly horúčavy a potenie, zlepšuje spánok
 • estrogénny účinok pomáha udržiavať hustotu kosti, predchádzať osteoporotickým zlomeninám, znižuje obsah tukov v krvi a tlmí zápal (rozvoj aterosklerózy)
 • pomáha predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam 
 • odstraňuje plynatosť, nadúvanie, zápchy a hnačky
 • zmierňuje atrofiu vagíny a zvyšuje libido
 • zmierňuje návaly horúčavy a poteniezlepšuje spánok
 • zmierňuje podráždenosť, upokojuje a zlepšuje náladu

Prírodný a bezhormónový výživový doplnok určený na zmiernenie menopauzálnych a perimenopauzálnych príznakov

explained

Čo je to menopauza?

Menopauzou označujeme obdobie bez menštruácie po dobu jedného roka a tým pádom aj koniec reprodukčného veku ženy. U väčšiny žien sa príznaky menopauzy začnú objavovať asi štyri roky pred ich posledným cyklom. Príznaky často pretrvávajú aj tri roky po poslednom cykle. U malého počtu žien sa príznaky menopauzy vyskytujú až desať rokov predtým, ako k menopauze skutočne dôjde, a u 1 z 10 žien sa príznaky menopauzy objavia 12 rokov po ich poslednej menštruácií. Príznaky bývajú nepríjemné, pociťujeme diskomfort a hormonálnu nerovnováhu. 

ioy. dôverujú:

Patrícia Molnárová Turiničová

Autorka kuchárských kníh o histamínovéj intolerancií

Volám sa Patrícia, som autorkou blogu hitjezdravozit.sk a autorkou rovnomennej kuchárskej knihy. V roku 2015 mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu. Hoci sa za tie roky môj zdravotný stav stabilizoval, zdravé črevo považujem za základ celkového zdravia človeka. A práve preto si moje srdce získala akáciová vláknina Good Gut. Nehovoriac o quercetine BOOST - žltom "must have" každého histaminika. Som rada, že mi do cesty prišlo IOY, pretože kvalita ich produktov a ľudský, priam až familiárny, prístup k zákazníkovi sú v dnešnej dobe už len zriedka vídané. www.hitjezdravozit.sk

Rehab Klinik

Fyzioterapeutická klinika v Bratislave


Všetky pomôcky majú osvedčené účinky pri správnom používaní. Naši špičkoví fyzioterapeuti dokážu odporučiť produkty na mieru, ktoré budú pre pacienta najvhodnejšie. Pozorujeme spolu s našimi pacientmi výborné pokroky počas užívania daných produktov.

Nina Peráčková

Healthy & Lifestyle EDITOR @elleczech
FOUNDER of @thenolimitsgym 

ioy.sk je moja veľká srdcovka. Po rokoch trápenia mám konečne zdravý žalúdok a ioy.sk rada odporúčam mojim klientom, priateľom i rodine. Tieto produkty a skvelý biochemik Peter Szalay vyriešili to, čo roky bolo pre mňa trápením. Kvalita produktov a osobitý prístup je presne to, čo v dnešnej dobe nájdete málokde, ale v ioy.sk áno. Ďakujem za pomoc.

Ďalšie zložky:

AKÁCIOVÁ VLÁKNINA 

AKÁCIOVÁ VLÁKNINA je zložkou žuvacej živice (arabskej gumy) zo stromu Acacia senegal. Predstavuje zložitú zmes vo vode rozpustných glykoproteínov a polysacharidov hlavne arabinózy a galaktózy. Podporuje zdravé zloženie a aktivitu mikrobioty (pre-biotický účinok). Jej fermentačným produktom v hrubom čreve je butyrát, ktorý blokuje zápal a zlepšuje funkciu črevnej bariéry. Vláknina podporuje znovuobnovenie rovnováhy signálov mTOR a AMPK, ktoré urýchľuje spaľovanie tuku a recykláciu obsahu bunky odstraňovaním toxických proteínov hromadiacich sa v starnúcej bunke. Pôsobí proti rozvoju metabolického syndrómu (obezita, vysoký krvný tlak, hladina tukov v krvi alebo spotreba glukózy) a súčasne podporuje vstrebávania minerálov a zlepšuje imunitu. Potláča plynatosť a zlepšuje vyprázdňovanie.

L-GLUTAMÍN

L-GLUTAMÍN je vynikajúcim prostriedkom pre nárast, ochranu a regeneráciu svalovej hmoty. Je to aminokyselina, ktorá zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bielkovín, zabraňuje strate svalovej hmoty, zvyšuje vylučovanie rastového hormónu, urýchľuje regeneráciu buniek a má anabolický efekt.

IZOFLAVÓNY

IZOFLAVÓNY sú hlavné flavonoidy strukovín (sója, genistein, daidzein). Zlepšujú celkovú vitalitu a dlhovekosť. Zmierňujú prejavy PMS. Predchádzajú rakovine a zlepšujú zdravie kosti. Pomáhajú predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam. Majú slabú estrogénnu aktivitu (hormónu). Viažu sa na estrogénový receptor-β (ER-β), skôr ako na ER-α, napodobňujú účinky estrogénu v niektorých tkanivách a blokujú účinky estrogénu v iných. Blokovanie účinku v tkanivách reprodukčných orgánov pomáha znižovať riziko rakovín závislých od účinku hormónov (prsník, maternica, prostata). Naopak, estrogénny účinok pomáha udržiavať hustotu kosti, predchádzať osteoporotickým zlomeninám, znižuje obsah tukov v krvi a tlmí zápal (rozvoj aterosklerózy). Zmierňujú prejavy predmenštruačného syndrómu (bolesť hlavy, citlivosť prsníkov, kŕče) a poruchy menštruačného cyklu. Zmierňujú tiež prejavy menopauzy. Zlepšujú pamäť, pozornosť a náladu. Baktérie hrubého čreva môžu premieňať sójový izoflavón daidzeín na ekvol, ktorý má účinok senolytika. 

ZINOK

ZINOK je nutrične esenciálny minerál. Hrá dôležitú úlohu v raste a vývoji, imunitných funkciách, pri tvorbe bielkovín a ich správnej funkcii (hormóny), v riadení komunikácie medzi bunkami mozgu, videní, rozmnožovaní a črevnom transporte iónov. Je kritický pre funkčnosť biologických membrán, tvorbu energie a pre zdravú mikrobiotu. Nedostatok je spojený s kožnými prejavmi, ochoreniami tráviaceho ústrojenstva, môže poškodiť kosť a zhoršuje proti-rakovinový dohľad imunitného systému.

HORČÍK

HORČÍK je nutrične esenciálny minerál dôležitý pre tvorbu energie, syntézu DNA a RNA proteínov. Plní štrukturálnu úlohu v kosti, bunkových membránach a chromozómoch. Je nevyhnutný pre aktívny transport iónov (draslík a vápnik) cez bunkovú membránu, čím ovplyvňuje prenos nervových impulzov, sťah svalu a normálny srdcový rytmus. Nedostatok horčíka zhoršuje transport glukózy vo vnútri bunky, jej spotrebu, čo podporuje inzulínovú rezistenciu v periférnych tkanivách pri cukrovke II typu. Je spojený s rozvojom Alzheimerovej choroby, zvýšeným krvným tlakom, mozgovou porážkou, bolesťou hlavy, poruchou pozornosti. Zhoršuje aktivitu mikrobioty a tým aj tvorbu nálady (depresia), funkciu vitamínu D3 a vápnika.

VÁPNIK

VÁPNIK telo potrebuje, aby sa svaly mohli pohybovať a aby nervy prenášali správy medzi mozgom a každou časťou tela. Vápnik tiež pomáha krvným cievam rozvádzať krv po celom tele a pomáha uvoľňovať hormóny, ktoré ovplyvňujú mnohé funkcie vo vašom tele. Vitamín D pomáha vášmu telu absorbovať vápnik.

VITAMÍN K2

VITAMÍN K2 Napomáha mineralizácii kostí – aj v zrelom veku, čistí cievy, chráni pred kardiovaskulárnymi i onkologickými ochoreniami. Pôvodne sa predpokladalo, že v tuku rozpustný vitamín K2 je len jednou z foriem vitamínu K. Posledné výskumy však ukázali, že má v našom organizme jedinečnú biologickú „sólo” funkciu a tou je vychytávanie vápnika z extracelulárneho priestoru a jeho viazanie do kostí. A nielen to... Odborníci upozornili tiež na jeho dôležitú úlohu v metabolizme proteínovej cievnej steny a pri kontrole bunečného rastu.

VITAMÍN D

VITAMÍN D kalcitriol (1α, 25-dihydroxycholekalciferol) je neurosteroidný hormón, zodpovedný za väčšinu fyziologických účinkov vitamínu D. Cez väzbu na vitamin D receptor (VDR) reguluje až 1 250 génov. Riadi rovnovážny stav vápnika a fosforu, mineralizáciu kosti a funkciu svalu. Ovplyvňuje štruktúru a chémiu mozgu (starnutie) a formuje správanie. Je dôležitý regulátor zápalovej reakcie, (auto)imunitných funkcií, životného cyklu bunky (rakovina), génov, ktoré majú vzťah k dlhovekosti, funkcii inzulínu, obsahu tuku v tele a riadeniu krvného tlaku. Jeho nedostatok poškodzuje rovnovážny stav (funkčnosť) zinku. Nedostatok horčíka zhoršuje funkciu vitamínu D. 

VITAMÍN B6

VITAMÍN B6 hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Nedostatok môže byť spojený s deficitom aj iných B vitamínov, môže k tomu dôjsť u mladých ľudí a pri konzumácii príliš veľkého množstva alkoholu. Nedostatok vitamínu B sa prejaví poruchami imunitného systému, problémami s rastom a postihnutím svalov.

FOTOGALÉRIA

POVEDALI O NÁS

Referencie z instagramu:

Často kladené otázky:

Objednajte si teraz:

 • jednodňová dávka oboch produktov za 2,66 Euro
 • doručenie do 1 pracovného dňa v Bratislave
 • doprava ZADARMO
 • 30 dní na vrátenie tovaru