ioy. GOOD MOOD + ioy. MENOPAUSE

DAJTE PAUZU PRÍZNAKOM MENOPAUZY

to najlešie pre vaše zdravie

Hlavné zdravotné účinky

Komplexný support počas prechodu

V období menopauzy sa čoraz viac rozpadá harmónia odozvy tela na účinok pohlavných hormónov. Úbytok estrogénu zhoršuje termoreguláciu a funkciu neurotransmiterov, zvlášť serotonínu. Výsledkom sú návaly horúčavy, nočné potenie, poruchy spánku, atrofia vagíny, bolestivé prejavy pohybového aparátu, úbytok kosti a zvýšené riziko rakoviny. Klesá schopnosť efektívne vykonávať činnosti (pamäť, myslenie, pozornosť, schopnosť riešiť problémy). Aj toto rieši ioy. MENOPAUSE. 

Dajte pauzu menopauze

Hormonálne zmeny nálad je takmer nemožné korigovať, pocit beznádeje a neustála nervozita neprospieva nášmu duševnému zdraviu. S ioy. MENOPAUSE dáte príznakom menopauzy totálnu pauzu. 

Cíťte sa opäť vo svojej koži

Vráťte sa ku každodenným aktivitám vo vašom živote bez obmedzení. Prechod je len obdobie, nie koniec, prejdite ho s gráciou a bez väčšej ujmy na fyzickom či duševnom zdraví.

ioy. GOOD MOOD + ioy. MENOPAUSE

V určitom momente ženy prichádza obdobie menopauzy. Definícia menopauzy hovorí o tom, že je to obdobie bez menštruácie po dobu jedného roka a tým pádom aj koniec reprodukčného veku ženy. Toto obdobie je sprevádzané nepríjemnými príznakmi. Tie sa však dajú riešiť. 

ioy. dôverujú:

Patrícia Molnárová Turiničová

Autorka kuchárských kníh o histamínovéj intolerancií

Volám sa Patrícia, som autorkou blogu hitjezdravozit.sk a autorkou rovnomennej kuchárskej knihy. V roku 2015 mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu. Hoci sa za tie roky môj zdravotný stav stabilizoval, zdravé črevo považujem za základ celkového zdravia človeka. A práve preto si moje srdce získala akáciová vláknina Good Gut. Nehovoriac o quercetine BOOST - žltom "must have" každého histaminika. Som rada, že mi do cesty prišlo IOY, pretože kvalita ich produktov a ľudský, priam až familiárny, prístup k zákazníkovi sú v dnešnej dobe už len zriedka vídané. www.hitjezdravozit.sk

Rehab Klinik

Fyzioterapeutická klinika v Bratislave


Všetky pomôcky majú osvedčené účinky pri správnom používaní. Naši špičkoví fyzioterapeuti dokážu odporučiť produkty na mieru, ktoré budú pre pacienta najvhodnejšie. Pozorujeme spolu s našimi pacientmi výborné pokroky počas užívania daných produktov.

Nina Peráčková

Healthy & Lifestyle EDITOR @elleczech
FOUNDER of @thenolimitsgym 

ioy.sk je moja veľká srdcovka. Po rokoch trápenia mám konečne zdravý žalúdok a ioy.sk rada odporúčam mojim klientom, priateľom i rodine. Tieto produkty a skvelý biochemik Peter Szalay vyriešili to, čo roky bolo pre mňa trápením. Kvalita produktov a osobitý prístup je presne to, čo v dnešnej dobe nájdete málokde, ale v ioy.sk áno. Ďakujem za pomoc.

Zdravotné účinky

 • blokovanie účinku v tkanivách reprodukčných orgánov pomáha znižovať riziko rakovín závislých od účinku hormónov (prsník, maternica, prostata).
 • estrogénny účinok pomáha udržiavať hustotu kosti, predchádzať osteoporotickým zlomeninám, znižuje obsah tukov v krvi a tlmí zápal (rozvoj aterosklerózy)
 • pomáha predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam 
 • zmierňuje návaly horúčavy a poteniezlepšuje spánok
 • zmierňuje podráždenosť, upokojuje a zlepšuje náladu 
 • zvyšuje libido
 • odstraňuje plynatosť, nadúvanie, zápchy a hnačky
 • zmierňuje atrofiu vagíny
 • zmierňuje hyperpigmentáciu
 • potláča bolesti pohybového aparátu
 • znižuje riziko rakovín závislých od účinku hormónov
 • pomáha zlepšovať pamäť, pozornosť a náladu. Baktérie hrubého čreva premieňajú sójový izoflavón daidzeín na ekvol, ktorý má okrem iného účinok senolytika a aktivuje gény dlhovekosti

Prírodný a bezhormónový výživový doplnok určený na zmiernenie menopauzálnych a perimenopauzálnych príznakov

explained

Čo je to menopauza?

Menopauzou označujeme obdobie bez menštruácie po dobu jedného roka a tým pádom aj koniec reprodukčného veku ženy. U väčšiny žien sa príznaky menopauzy začnú objavovať asi štyri roky pred ich posledným cyklom. Príznaky často pretrvávajú aj tri roky po poslednom cykle. U malého počtu žien sa príznaky menopauzy vyskytujú až desať rokov predtým, ako k menopauze skutočne dôjde, a u 1 z 10 žien sa príznaky menopauzy objavia 12 rokov po ich poslednej menštruácií. Príznaky bývajú nepríjemné, pociťujeme diskomfort a hormonálnu nerovnováhu. 

Ďalšie zložky:

AKÁCIOVÁ VLÁKNINA 

AKÁCIOVÁ VLÁKNINA je zložkou žuvacej živice (arabskej gumy) zo stromu Acacia senegal. Predstavuje zložitú zmes vo vode rozpustných glykoproteínov a polysacharidov hlavne arabinózy a galaktózy. Podporuje zdravé zloženie a aktivitu mikrobioty (pre-biotický účinok). Jej fermentačným produktom v hrubom čreve je butyrát, ktorý blokuje zápal a zlepšuje funkciu črevnej bariéry. Vláknina podporuje znovuobnovenie rovnováhy signálov mTOR a AMPK, ktoré urýchľuje spaľovanie tuku a recykláciu obsahu bunky odstraňovaním toxických proteínov hromadiacich sa v starnúcej bunke. Pôsobí proti rozvoju metabolického syndrómu (obezita, vysoký krvný tlak, hladina tukov v krvi alebo spotreba glukózy) a súčasne podporuje vstrebávania minerálov a zlepšuje imunitu. Potláča plynatosť a zlepšuje vyprázdňovanie.

L-GLUTAMÍN

L-GLUTAMÍN je vynikajúcim prostriedkom pre nárast, ochranu a regeneráciu svalovej hmoty. Je to aminokyselina, ktorá zlepšuje imunitu, reguluje rovnováhu bielkovín, zabraňuje strate svalovej hmoty, zvyšuje vylučovanie rastového hormónu, urýchľuje regeneráciu buniek a má anabolický efekt.

IZOFLAVÓNY

IZOFLAVÓNY sú hlavné flavonoidy strukovín (sója, genistein, daidzein). Zlepšujú celkovú vitalitu a dlhovekosť. Zmierňujú prejavy PMS. Predchádzajú rakovine a zlepšujú zdravie kosti. Pomáhajú predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam. Majú slabú estrogénnu aktivitu (hormónu). Viažu sa na estrogénový receptor-β (ER-β), skôr ako na ER-α, napodobňujú účinky estrogénu v niektorých tkanivách a blokujú účinky estrogénu v iných. Blokovanie účinku v tkanivách reprodukčných orgánov pomáha znižovať riziko rakovín závislých od účinku hormónov (prsník, maternica, prostata). Naopak, estrogénny účinok pomáha udržiavať hustotu kosti, predchádzať osteoporotickým zlomeninám, znižuje obsah tukov v krvi a tlmí zápal (rozvoj aterosklerózy). Zmierňujú prejavy predmenštruačného syndrómu (bolesť hlavy, citlivosť prsníkov, kŕče) a poruchy menštruačného cyklu. Zmierňujú tiež prejavy menopauzy. Zlepšujú pamäť, pozornosť a náladu. Baktérie hrubého čreva môžu premieňať sójový izoflavón daidzeín na ekvol, ktorý má účinok senolytika. 

ZINOK

ZINOK je nutrične esenciálny minerál. Hrá dôležitú úlohu v raste a vývoji, imunitných funkciách, pri tvorbe bielkovín a ich správnej funkcii (hormóny), v riadení komunikácie medzi bunkami mozgu, videní, rozmnožovaní a črevnom transporte iónov. Je kritický pre funkčnosť biologických membrán, tvorbu energie a pre zdravú mikrobiotu. Nedostatok je spojený s kožnými prejavmi, ochoreniami tráviaceho ústrojenstva, môže poškodiť kosť a zhoršuje proti-rakovinový dohľad imunitného systému.

HORČÍK

HORČÍK je nutrične esenciálny minerál dôležitý pre tvorbu energie, syntézu DNA a RNA proteínov. Plní štrukturálnu úlohu v kosti, bunkových membránach a chromozómoch. Je nevyhnutný pre aktívny transport iónov (draslík a vápnik) cez bunkovú membránu, čím ovplyvňuje prenos nervových impulzov, sťah svalu a normálny srdcový rytmus. Nedostatok horčíka zhoršuje transport glukózy vo vnútri bunky, jej spotrebu, čo podporuje inzulínovú rezistenciu v periférnych tkanivách pri cukrovke II typu. Je spojený s rozvojom Alzheimerovej choroby, zvýšeným krvným tlakom, mozgovou porážkou, bolesťou hlavy, poruchou pozornosti. Zhoršuje aktivitu mikrobioty a tým aj tvorbu nálady (depresia), funkciu vitamínu D3 a vápnika.

VÁPNIK

VÁPNIK telo potrebuje, aby sa svaly mohli pohybovať a aby nervy prenášali správy medzi mozgom a každou časťou tela. Vápnik tiež pomáha krvným cievam rozvádzať krv po celom tele a pomáha uvoľňovať hormóny, ktoré ovplyvňujú mnohé funkcie vo vašom tele. Vitamín D pomáha vášmu telu absorbovať vápnik.

VITAMÍN K2

VITAMÍN K2 Napomáha mineralizácii kostí – aj v zrelom veku, čistí cievy, chráni pred kardiovaskulárnymi i onkologickými ochoreniami. Pôvodne sa predpokladalo, že v tuku rozpustný vitamín K2 je len jednou z foriem vitamínu K. Posledné výskumy však ukázali, že má v našom organizme jedinečnú biologickú „sólo” funkciu a tou je vychytávanie vápnika z extracelulárneho priestoru a jeho viazanie do kostí. A nielen to... Odborníci upozornili tiež na jeho dôležitú úlohu v metabolizme proteínovej cievnej steny a pri kontrole bunečného rastu.

VITAMÍN D

VITAMÍN D kalcitriol (1α, 25-dihydroxycholekalciferol) je neurosteroidný hormón, zodpovedný za väčšinu fyziologických účinkov vitamínu D. Cez väzbu na vitamin D receptor (VDR) reguluje až 1 250 génov. Riadi rovnovážny stav vápnika a fosforu, mineralizáciu kosti a funkciu svalu. Ovplyvňuje štruktúru a chémiu mozgu (starnutie) a formuje správanie. Je dôležitý regulátor zápalovej reakcie, (auto)imunitných funkcií, životného cyklu bunky (rakovina), génov, ktoré majú vzťah k dlhovekosti, funkcii inzulínu, obsahu tuku v tele a riadeniu krvného tlaku. Jeho nedostatok poškodzuje rovnovážny stav (funkčnosť) zinku. Nedostatok horčíka zhoršuje funkciu vitamínu D. 

VITAMÍN B6

VITAMÍN B6 hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Nedostatok môže byť spojený s deficitom aj iných B vitamínov, môže k tomu dôjsť u mladých ľudí a pri konzumácii príliš veľkého množstva alkoholu. Nedostatok vitamínu B sa prejaví poruchami imunitného systému, problémami s rastom a postihnutím svalov.

FOTOGALÉRIA

POVEDALI O NÁS

Život ti je raz takýto raz sa učíš chodiť deň po operácií s rozrezaným bruchom, vývodmi na hnis, krv a moč a o 5 mesiacov robíš deadlift, iron x a si späť. Skratka život. Ďakujem moc moooc  @ioy.sk že ste má dostali späť, bola to náročná a dlhá jazda aleee 😍🙏❤️ I AM BAAAAAAAAAAAAAAAACK 💪🏻

NINA PERÁČKOVÁ

Zakladateľka značky No Limits

Nie je nutné užívať za hrsť liekov, avšak sú situácie, ktoré riešia akútny stav a vtedy je to iné. Ale vždy konzultujte a jedzte akékoľvek lieky či doplnky stravy pod dohľadom odborníkov. Ja užívam len Moringu, Rybí olej, Quercetín v ioy.BOOST a ioy.GOOD GUT a som s nimi dlhodobo spokojná.

patrícia molnárová turiničová

Autorka HIT je zdravo žiť

Bože tá úľava. Až som vďaka nej poľavila aj v režime a zabudla pravidelne brať kapsule ioy.PMS a piť nápoj ioy.GOOD GUT. No hneď sa to odrazilo na mojom trávení (bývam zo všetkého nafúknutá) a tak mi zasvietila kontrolka - Denisa, ber to pravidelne lebo zas ti bude šibať v hlave! A už je opäť dobre. Odporúčam

DENISA

My time for yoga

Keď sa chceš cítiť lepšie, treba na tom zapracovať na všetkých úrovniach. Je predsa aj vedecky potvrdené, že náš psychický stav je úzko prepojený s tým fyzickým. Čiže keď to veľmi zjednoduším, tak naše emócie, nálady, spánok, imunita a trávenie záleží od správneho fungovania našich čriev a stavu nášho mikrobiómu. 

LENKA IVANČEVIČ

Garantka značky ioy

Zdravé trávenie je základ pokiaľ si chceme dopriať čokoľvek čo nám svet jedla ponúka. Som pôžitkár a ďakujem ioy.sk za vyriešenie nielen tráviacich problémov ale aj problémov s menštruačným cyklom, na ktoré bola odporúčaná len antikoncepcia. Antikoncepcia funguje na symptómy ako make-up na akné, nie je to riešenie. 

Ivana Bartošová

Owner Nemehlo v Kuchyni a Marketing Manager Interklinik

Referencie z instagramu:

Často kladené otázky:

Objednajte si teraz:

 • jednodňová dávka oboch produktov za 2,66 Euro
 • doručenie do 1 pracovného dňa v Bratislave
 • doprava ZADARMO
 • 30 dní na vrátenie tovaru